Kuormausjärjestelmät teollisuuteen

Kuorman purku ja lastaus. Meillä on ratkaisu!

Turnerin Novoferm-kuormausjärjestelmät tekevät kuorman purkamisesta ja lastauksesta helpompaa ja nopeampaa. Ne suojaavat säältä, säästävät tilaa ja vähentävät energiankulutusta.

Turner kuormausjärjestelmät ammattikäyttöön

Kuormaussillat

Kuormaussilta tasoittaa ajoneuvon ja lastauslaiturin välisen korkeuseron. Turnerin valikoimiin kuuluvat sähköhydrauliset kuormaussillat kääntyvällä kärjellä ja työntyvällä kärjellä sekä mekaaniset kuormaussillat.

Lue esite

Kuormausovitiiviste

Kuormausovitiiviste tiivistää rakennuksen oviaukon ja kuorma-auton väliin jäävän tilan. Kuormausovitiiviste estää tuulen, sateen, vedon ja pölyn pääsemistä työskentelytiloihin. Se vähentää energiankulutusta ja mahdollistaa vakaat ja miellyttävät työskentelyolosuhteet ympäri vuoden. Kuormausovitiivistetyyppejä on kaksi: ilmatäyttöinen ja verhotyyppinen tiiviste.

Lue esite

Kuormaustila

Kuormaustila asennetaan rakennuksen ulkopuolelle. Näin rakennuksen sisäneliöitä ei tarvitse varata purkuun ja lastaukseen. Kuormaustila yhdistää nosto-oven, kuormaussillan ja kuormausovitiivisteen yhdeksi toimivaksi kokonaisuudeksi. Kuormaus ja purku voidaan tehdä rakennuksen ulkopuolella, mutta kuitenkin säältä suojassa vakio-olosuhteissa. Kuormaustilan runko on säänkestävää kuumasinkittyä tai maalattua terästä verhoiltuna profiilipellillä (eristämätön) tai polyuretaanieristetyillä lamelleilla.

Lue esite

Löydä lähin

Turner-asiantuntija


Turner-teollisuusovi toimii takuulla

Pyydä tarjous!

Tarjouspyyntölomake

Turner-asiakaspalvelu

0207 330 330

info@turner.fi

Turner-edustajasi

Henrik Koivukangas

Pohjois-Suomi

050 4642 344
henrik.koivukangas@turner.fi

Markus Mustonen

Keski- ja Etelä-Pohjanmaa

050 5928 348
markus.mustonen@turner.fi

Jukka Matala

Turner Door Oy: Myyntijohtaja, Itä- ja Keski-Suomi

050 3532 362
jukka.matala@turner.fi

Jukka Kukko

Pirkanmaa, Satakunta ja HML-seutu

050 4642 388
jukka.kukko@turner.fi

Kalle Kotikumpu

Itäinen Etelä-Suomi ja Etelä-Karjala

050 3091 007
kalle.kotikumpu@turner.fi

Ossi Laine

Läntinen Etelä-Suomi ja Turun seutu

044 7303 607
ossi.laine@turner.fi

Kuinka voimme auttaa?