Teollisuuden taitto-ovet

Taloudellinen ja tyylikäs vaihtoehto!

Turner taitto-ovet ovat erittäin taloudellinen ja ympäristöystävällinen vaihtoehto, niissä yhdistyvät korkealaatuinen ulkonäkö ja minimaalinen ylläpito. Joten jos tarvitset hyvin eristetyn, hintansa arvoisen ja turvallisen taitto-oven, olet löytänyt sen!

Turner taitto-ovet soveltuvat erityisesti rakennuksiin, joiden ulkonäkö on tärkeä. Taitto-ovet räätälöidä jokaisen rakennuksen tyyliin ja käyttäjän tarpeisiin sopivaksi kokonaisuudeksi laajan värikartan ja monipuolisen lisävarustevalikoiman avulla. Taitto-ovet ovat saatavilla moottorikäyttösenä. Tämä takaa paremman tuottavuuden, käyttäjien kannalta mukavamman työympäristön ja oven pidemmän käyttöiän.

Turner taitto-ovet ammattikäyttöön

Prido Ecolid

Jotkin rakennukset tarvitsevat taitto-oven, jossa on hieman enemmän tyyliä. Sellaisessa rakennuksessa design, toiminta ja taloudellisuus ovat tärkeitä huomioitavia ominaisuuksia. Näihin kriteereihin vastaa todella hienosti Turnerin Prido Ecolid taitto-ovimalli.

  • Erittäin hyvä lämmöneristyskyky
  • Vuodesta toiseen kestävä rakenne
  • Uuden ovisukupolven tyylikäs ja ajaton mallisto
  • Vaativaan teollisuus- ja varastokäyttöön
  • Ruotsin myydyin taitto-ovi
Lue esite
  • Taloudellinen ja ympäristöystävällinen
  • Erittäin hyvä lämpöeristys
  • Sisä- ja ulkopinta lämpögalvanoitua 0,6 mm teräslevyä
  • Ensiluokkainen ruosteensuojaus
  • Helppo ja nopea asentaa saranoiden ja ruuvikiinnittimien säädettävyyden ansioista
  • Puristusvaara on poistettu suunnitteluvaiheessa, myös käsikäyttöisissä ovissa

Löydä lähin

Turner-asiantuntija


Turner-teollisuusovi toimii takuulla

Pyydä tarjous!

Tarjouspyyntölomake

Turner-asiakaspalvelu

0207 330 330

info@turner.fi

Turner-edustajasi

Henrik Koivukangas

Pohjois-Suomi

050 4642 344
henrik.koivukangas@turner.fi

Markus Mustonen

Keski- ja Etelä-Pohjanmaa

050 5928 348
markus.mustonen@turner.fi

Jukka Matala

Turner Door Oy: Myyntijohtaja, Itä- ja Keski-Suomi

050 3532 362
jukka.matala@turner.fi

Jukka Kukko

Pirkanmaa, Satakunta ja HML-seutu

050 4642 388
jukka.kukko@turner.fi

Kalle Kotikumpu

Itäinen Etelä-Suomi ja Etelä-Karjala

050 3091 007
kalle.kotikumpu@turner.fi

Ossi Laine

Läntinen Etelä-Suomi ja Turun seutu

044 7303 607
ossi.laine@turner.fi

Kuinka voimme auttaa?