Yhteystiedot

Turner-asiantuntijasi etelästä pohjoiseen

Turner-asiakaspalvelu

0207 330 330

info@turner.fi

Turner-myynti

Paavo Holopainen

Uudiskohteet, Pohjois-Suomi

044 5639 812
paavo.holopainen@turner.fi

Jukka Orhanen

Uudiskohteet, Länsi-, Keski- ja Itä-Suomi

040 5179 100
jukka.orhanen@turner.fi

Walter Korttinen

Turner Group Oy: Myyntijohtaja, Uudiskohteet, Etelä-Suomi

041 5465 899
walter.korttinen@turner.fi

Antti Pekkala

Oviremontit, Itä-Uusimaa

044 5639 859
antti.pekkala@turner.fi

Erik Kukko

Oviremontit, Länsi-Uusimaa

044 2614 648
erik.kukko@turner.fi

Jouni Lähdetniemi

Oviremontit, Pirkanmaa

044 5639 849
jouni.lahdetniemi@turner.fi

Ossi Karjula

Oviremontit, Keski-Pohjanmaa ja Pohjanmaa

044 5639 850
ossi.karjula@turner.fi

Kai Pusa

Oviremontit, Päijät-Häme ja Lappeenrannan talousalue

044 5639 837
kai.pusa@turner.fi

Juho Katajala

Oviremontit, Pohjois-Suomi ja Kainuu

044 5639 848
juho.katajala@turner.fi

Joel Kinnunen

Oviremontit, Itä-Suomi

044 5639 890
joel.kinnunen@turner.fi

Timo Lehtomäki

Oviremontit, Varsinais-Suomi & Satakunta

044 5639 804
timo.lehtomäki@turner.fi

Veijo Laukkanen

Oviremontit, Keski-Suomi

044 5639 858
veijo.laukkanen@turner.fi

Henrik Koivukangas

Pohjois-Suomi

050 4642 344
henrik.koivukangas@turner.fi

Markus Mustonen

Keski- ja Etelä-Pohjanmaa

050 5928 348
markus.mustonen@turner.fi

Jukka Matala

Turner Door Oy: Myyntijohtaja, Itä- ja Keski-Suomi

050 3532 362
jukka.matala@turner.fi

Jukka Kukko

Pirkanmaa, Satakunta ja HML-seutu

050 4642 388
jukka.kukko@turner.fi

Kalle Kotikumpu

Itäinen Etelä-Suomi ja Etelä-Karjala

050 3091 007
kalle.kotikumpu@turner.fi

Ossi Laine

Läntinen Etelä-Suomi ja Turun seutu

044 7303 607
ossi.laine@turner.fi

Antti Pekkala

Oviremontit, Itä-Uusimaa

044 5639 859
antti.pekkala@turner.fi

Erik Kukko

Oviremontit, Länsi-Uusimaa

044 2614 648
erik.kukko@turner.fi

Jouni Lähdetniemi

Oviremontit, Pirkanmaa

044 5639 849
jouni.lahdetniemi@turner.fi

Ossi Karjula

Oviremontit, Keski-Pohjanmaa ja Pohjanmaa

044 5639 850
ossi.karjula@turner.fi

Kai Pusa

Oviremontit, Päijät-Häme ja Lappeenrannan talousalue

044 5639 837
kai.pusa@turner.fi

Juho Katajala

Oviremontit, Pohjois-Suomi ja Kainuu

044 5639 848
juho.katajala@turner.fi

Veijo Laukkanen

Oviremontit, Keski-Suomi

044 5639 858
veijo.laukkanen@turner.fi

Joel Kinnunen

Oviremontit, Itä-Suomi

044 5639 890
joel.kinnunen@turner.fi

Timo Lehtomäki

Oviremontit, Varsinais-Suomi & Satakunta

044 5639 804
timo.lehtomäki@turner.fi

Antti Pekkala

Oviremontit, Itä-Uusimaa

044 5639 859
antti.pekkala@turner.fi

Erik Kukko

Oviremontit, Länsi-Uusimaa

044 2614 648
erik.kukko@turner.fi

Jouni Lähdetniemi

Oviremontit, Pirkanmaa

044 5639 849
jouni.lahdetniemi@turner.fi

Ossi Karjula

Oviremontit, Keski-Pohjanmaa ja Pohjanmaa

044 5639 850
ossi.karjula@turner.fi

Kai Pusa

Oviremontit, Päijät-Häme ja Lappeenrannan talousalue

044 5639 837
kai.pusa@turner.fi

Juho Katajala

Oviremontit, Pohjois-Suomi ja Kainuu

044 5639 848
juho.katajala@turner.fi

Veijo Laukkanen

Oviremontit, Keski-Suomi

044 5639 858
veijo.laukkanen@turner.fi

Joel Kinnunen

Oviremontit, Itä-Suomi

044 5639 890
joel.kinnunen@turner.fi

Timo Lehtomäki

Oviremontit, Varsinais-Suomi & Satakunta

044 5639 804
timo.lehtomäki@turner.fi

Turner-lisäpalvelut

Lasse Mehtälä

Työnjohto, Pohjois- ja Keski-Suomi

044 5693 987
lasse.mehtala@turner.fi

Annika Sorvari

Työnjohto, Etelä-Suomi

044 5639 889
annika.sorvari@turner.fi

Nicholas Sorvari

Määräaikaishuollot

044 730 3617
nicholas.sorvari@turner.fi

Tapio Kukko

Turner Ovipalvelu Oy: Toimitusjohtaja, Asennukset Turner Ovipalvelu Oy

044 5639 839
tapio.kukko@turner.fi

Turner henkilö

Erik Sorvari

Autotallinovet, koko Suomi

044 5639 814
erik.sorvari@turner.fi

Mikko Myllylä

Autotallinovet, koko Suomi

050 4642 377
mikko.myllyla@turner.fi

Teemu Hietala

Verkkokauppa, Autotallinovet, koko Suomi

050 5900 974
teemu.hietala@turner.fi

Jukka Hilliaho

Teollisuusovet, koko Suomi

050 3532 361
jukka.hilliaho@turner.fi

Jonne Sorvari

Teollisuusovet, koko suomi

044 563 9911
jonne.sorvari@turner.fi

Turner muut yhteystiedot

Turner henkilö

Erik Sorvari

Autotallinovet, koko Suomi

044 5639 814
erik.sorvari@turner.fi

Mikko Myllylä

Autotallinovet, koko Suomi

050 4642 377
mikko.myllyla@turner.fi

Turner henkilö

Leena Sorvari

Teollisuusovet, koko Suomi

044 3457903
reklamaatiot@turner.fi

Lasse Mehtälä

Työnjohto, Pohjois- ja Keski-Suomi

044 5693 987
lasse.mehtala@turner.fi

Annika Sorvari

Työnjohto, Etelä-Suomi

044 5639 889
annika.sorvari@turner.fi

Turner henkilö

Jouko Vähäjylkkä

Teollisuusovet, Kalajoki

050 5928 349
lahettamo@turner.fi

Turner henkilö

Esa Alatalo

Autotallin ovet, Kalajoki

044 5639 818
esa.alatalo@turner.fi

Turner henkilö

Veikko Kalliosalo

Teollisuusovet, autotallin ovet, Riihimäki

044 5639 910
veikko.kalliosalo@turner.fi

Walter Korttinen

Turner Group Oy: Myyntijohtaja, Uudiskohteet, Etelä-Suomi

041 5465 899
walter.korttinen@turner.fi

Jukka Matala

Turner Door Oy: Myyntijohtaja, Itä- ja Keski-Suomi

050 3532 362
jukka.matala@turner.fi

Ville Kinnunen

Turner Ovipalvelu Oy: Myyntijohtaja

044 5639 845
ville.kinnunen@turner.fi

Turner henkilö

Leila Sorvari

Turner-konserni: Talouspäällikkö

050 5928 347
leila@turner.fi

Tapio Kukko

Turner Ovipalvelu Oy: Toimitusjohtaja, Asennukset Turner Ovipalvelu Oy

044 5639 839
tapio.kukko@turner.fi

Jarno Sorvari

Turner Group Oy: Toimitusjohtaja

050 3532 363
jarno.sorvari@turner.fi

Pasi Sorvari

Turner Door Oy: Toimitusjohtaja

044 5693 800
pasi.sorvari@turner.fi

Emma Sorvari

Turner Group Oy: Laskutus

044 5639 811
emma.sorvari@turner.fi

Turner henkilö

Leila Sorvari

Turner Door Oy: Laskutus

050 5928 347
leila@turner.fi

Turner henkilö

Tarja Isokääntä

Turner Ovipalvelu Oy: Laskutus

044 5639 800
tarja.isokaanta@turner.fi

Turner Oulu

Oulu

Pohjois-Suomen toimisto

Kirkkokatu 8 A 10
90100 Oulu

Ajo-ohje ›

Turner henkilö

Riihimäki

Etelä-Suomen toimisto ja varasto

Hermannintie 10
11710 Riihimäki

Ajo-ohje ›

Turner henkilö

Kalajoki

Konsernin hallinto ja varasto

Ymmyrkäisentie 8
85100 Kalajoki

Ajo-ohje ›

Löydä lähin

Turner-asiantuntija


Vaihdetaanko teillekin uusi autotallinovi?

Pyydä ilmainen mitoitus!

Pyydä mitoitus

Kuinka voimme auttaa?